בניית דק – כללי הברזל ב-2020

כל מה שאתם צריכים לדעת על בניית דקים נכונה שתחסוך לכם אלפי שקלים

הקדמה על בניית דק

בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים להכניס לביתם ולחצרותיהם עץ כחלק מבנייה ועיצוב – אם זה בפרגולות, גדרות, שערים ורצפות. העץ מחליף את האלומיניום ורצפות הקרמיקה ונותן עיצוב בפן יותר חמים, כפרי וטבעי לסביבת הבית, ואפילו לבתי עסק רבים כמו גני אירועים, מסעדות וצימרים. במאמר זה ננסה לתת לכם כמה שיותר מידע בטרם אתם מתחילים לבנות את דק החלומות שלכם. נדבר על הדברים שחשוב שתדעו, על המחירים המומלצים ועוד.

מה המחירים של בניית דק?

המחירים שלנו הוגנים ושקופים ב-100%. מחיר דק החל מ-300 ₪ למ"ר.
המחיר לעבודה מתומחר למספר נתונים: סוג העץ לשימוש, צפי ימי העבודה בשטח, כמות העובדים הנדרשים לביצוע הפרויקט והמרחק שלכם מהמחסן שלנו במושב אלישמע. 

בניית דק עץ
בניית דק עץ

יש לך שאלות?

אנחנו כאן בשבילך לשיחת ייעוץ ללא עלות באהבה ❤️

רוצה לדבר עכשיו?

יניב פוגל
יניב פוגל

רוצה שנתקשר אלייך?

מחיר בניית דק

לנוחיותכם, הכנו מגוון מחירים לבניית דק שתדעו איפה אתם עומדים

זהו בעצם כמעט תמיד השיקול העיקרי בבחירת סוג דק. לדקים מעצים שונים יש מחיר שונה בהתאם לסוג העץ ולאיכותו. אפשר לציין שדק אורן הוא הדק הזול ביותר ולעומתו דקים מעץ איפאה או דקים מעץ טיק הם היקרים ביותר. מחיר של דקים סינטטיים גבוה אך "מתקזז" לאורך הזמן בשל העובדה שהם לא זקוקים לטיפול תקופתי בניגוד לדקים מעץ.

מחיר דק עץ אורן פיני

מחיר דק עץ איפאה

מחיר דק עץ טיק בורמזי

300-400 ₪ למ"ר 600-700 ₪ למ"ר 900-1000 ₪ למ"ר

מחיר דק סינטטי

תוספת אפשרית 1

תוספת אפשרית 2

600-650 ₪ למ"ר שימוש בברגי טורקס: 50 ₪ למ"ר מרחק גיאוגרפי: 10 ₪ למ"ר

גלריית דקים

מדוע חשוב לבנות את הדק בצורה נכונה

בניית הדק חשובה מאוד מכיוון שבנייה לא נכונה יכולה להביא לקריסת הדק. חשיבה לא נכונה על כמות המשקל שצריך להחזיק הדק כמו רהיטים ואנשים יכול אפילו להביא לפגיעה בנפש. בנוסף, גם לברגים בהם משתמשים וצורת הברגתם יש חשיבות רבה ולכן עדיף להבריגם בשיפוע כך שיש יותר שטח פנים שנתמך על ידי הבורג בתוך חומר העץ, ובמידה והרוכשים מעוניינים להוסיף מעט תשלום עבור בטיחות ניתן להוסיף לברגים סוגרים מיוחדים אשר מונעים מהברגים להשתחרר. 

חשוב שיהיו מתקינים מקצועיים

בגלל כל הדברים האלו ועוד חשוב מאוד שעבודת בניית הדק תעשה על ידי אנשים מקצועיים שיודעים לקחת בחשבון את הזעזועים אותם סופג הדק ולא על ידי אנשים שלא מודעים לבעיות הבטיחות שיכולות לקרות.

תוכן עניינים

בניית דק
בניית דק

תפקיד הברגים בבניית הדק

בניית דק מחייבת שימוש בברגים ולכן חשוב מאוד שהם יהיו עמידים, שלא יחלידו ושישמרו על רצפת העץ חזקה ויציבה. לרוב הברגים מסודרים בפס ישר על רצפת הדק ולכן לא גורעים מיופיו , אך במידה ולא מעוניינים בכך ישנה אפשרות להברגה בצורה סמויה עם ברגים אשר מבריגים אותם לתשתית הדק ואינם נראים לעין, בנייה כזו לוקחת יותר זמן מבניית דק עם ברגים גלויים בגלל מורכבותה ולכן יש לקחת זאת בחשבון.

בניית דקים מעץ ללא ברגים

בניית דק עם ברגים גלויים או סמויים קשור להעדפה של הלקוח ולמראה שהוא רוצה להעניק לדק. בניית דקים מעץ עם הברגה גלויה היא יותר פשוטה ויותר מומלצת אך למי שלא אוהב את מראה שורות הברגים על הדק ורוצה לתת דגש על אסתטיקה, ניתן לעשות הרכבה עם ברגים סמויים הנמצאים מתחת לקורות העץ.

הדבר מאריך את זמן הבנייה אך הוא שווה את זה

בחירה בשימוש בברגים סמויים מאריך את זמן בניית העץ ומייקר עלויות, אך נותן מראה חלק ונקי ולמעשה אפילו עדיף מבחינה פרקטית במידה ויש ילדים בסביבה. בניית דק עץ עם הברגה סמויה צריך להתבצע עם עצים כמו איפאה, אירוקו, טיק ועץ אורן (יש כאלה שלא משתמשים בו בגלל שהוא רך).

יתרונות השיטה הסמויה

כמו שכבר אמרנו, בניית דקים מעץ ללא ברגים חשופים עם הברגה מוסתרת יכולה להיות אפשרות טובה למשפחות עם ילדים, מכיוון שאין להם גישה לברגים. בדקים עם הברגה גלויה הברגים חשופים לגשמים ולכן יכולים מהר מאוד להחליד ולהשתחרר דבר שלא קורה בבניית דק מברגים סמויים, ואפשר לומר שההשקעה הראשונית היא כמעט ההשקעה היחידה מכיוון שאין צורך יותר מדי לתחזקו והטיפול שהוא דורש הוא בסיסי בלבד.

בניית דק על אדמה

כמו כל תשתית חדשה שנתחיל לבנות, אם היא נבנת על תשתית מוכנה היא הרבה יותר פשוטה מכיוון שהעבודה הקשה כבר נעשתה, וכל מה שצריך לעשות הוא להתחיל לבנות , אך כשמדובר ברצון לבצע בניית דקים על אדמה, הסיפור כבר נעשה יותר מורכב וצריך לדעת לעשות מספר דברים נוספים לפני שמתחילים.ראשית עלות הפרויקט יותר יקרה , כיוון שלעבודה נוספים חומרים נוספים מעבר לדק עצמו מכאן שגם ישור האדמה והתעסקות איתה מעלה את רמת הקושי של הבנייה עצמה. תחילת העבודה היא בניית תשתית רגילה לדק אך את היסודות יש לחבר לבורות שממלאים אותם בבטון כדי שיחזיקו את הדק , ללא הבטון היסודות פשוט יקרסו לאחר תקופה של מספר שנים , בניית דק על אדמה מצריכה ידיים מקצועיות שיעשו זאת ללא דופי ויעניקו ביטחון ללקוח.

עומק הבורות באדמה

תחתית הדק , מחוברות ברגלי עץ כך שיחזיקו את משקל משטח בצורה בטוחה וטובה , חשוב לציין שעם בעל מקצוע העבודה לא רק תיהיה בטוחה וטובה היא גם תיראה אסתטים ומרשימה ותעניק תחושה נעימה בחצר . חשוב להקפיד על ציפוי רגלי העץ המחוברים לבטון בכדי שישארו יציבים ולא התפוררו , מעל התשתית נשים חומר מבודד בכדי למנוע מעשביה לצמוח מתוך החריצים שבדק ,כמו כן הבידוד מונע חדירה של נוזלים לאדמה מה שיכול לגרום לבעיות פלס בעתיד.

לסיכום

לא סתם אנשים רבים בישראל מחליטים לשדרג את מראה החצרות, הגינות והמרפסות שלהם ולבנות רצפת דק הנותנת מראה פסטורלי וטבעי יותר לשטח. יחד עם זאת, לפני שבונים דק כדי לדבר עם המומחים של My Wood, שכל אחד מהם הוא איש מקצוע אשר מכיר לעומק את ענף הדקים ויוכל לעזור לכם לקחת את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

"כשעץ וברזל עושים אהבה נבראים דברים נפלאים"

הצוות שלנו חי ונושם עץ וברזל, אבל לא פחות חי ונושם אנשים

שאלות נפוצות על דקים

לנוחיותכם, הכנו לכם 6 שאלות נפוצות על דקים

המחירים משתנים בהתאם לעיצוב, התוספות וסוג עץ הדק. גם מיקומכם הגיאוגרפי חשוב, אך בגדול מדובר במחיר של החל מ-300 ₪ למ"ר.

בעבר היה צורך לקבל היתר מהרשות המקומית לשינויי בנייה דוגמת פרגולה, מחסן וגידור ביתי, אולם החל מאוגוסט 2014 אין צורך באישור מיוחד אלא רק במילוי טופס. גם הדקים כלולים בפטור הזה, כל עוד הם לא פוגעים בניקוז הקיים ובערכי הטבע בצורה כלשהי.

ניתן לבנות מגוון רחב של דקים בנכס שלהם, הן במבחינת הצבע, הן מבחינת סוג העץ והן מבחינת העיצוב. השירות שלנו כולל הדמייה ללא תשלום כך שתדעו מראש האם הדק מתאים לנכס שלכם.

ניתן לבנות דקים ממגוון רחב מאוד של עצים. אולם העצים הנפוצים ביותר הם עץ אורן, עץ איפאה ועץ טיק בורמזי. כמו כן, ניתן השתמש גם בדק סינטטי.

ברגע שמתכננים את הדק נכון, ההתקנה אורכת לרוב יום אחד, אך לעיתים גם יותר.

הוא יפה, הוא מרשים, הוא מעלה את ערך הנכס, הוא קל לתחזוקה, הוא לא יקר יחסית ליתרונות אלה.

לסיכום, אם אתם מחפשים חברת שתעזור לכם עם בניית דק מושלמת, יש רק מקום אחד בשבילכם –My Wood!